E1 Sertifikalı Suntalem Nedir ?

Özellikle Bebek, Çocuk ve Genç Odası üretiminde kullanılan suntalem ve mdf ürünlerinin standart hammadde ile sağlıksız ve kanserojen madde içeren ürünler ile üretilmektedir.
E1 Sertifikasına sahip olan ürünlerimiz de ise kanserojen madde içermeyen E1 sertifikasına sahip hammadde ile üretilmektedir.

Bebek, Çocuk ve Genç Odaları

Kendi Çocuklarımıza Kullanmayacağımız Ürünleri Sizlere Sunmuyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz ve onların sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi için küçük yaştan itibaren yaşam standartlarını
onlar için en sağlıklı hale getirmek hepimizin görevidir. Bu sebeple maliyetleri düşürmek için Bebek, Çocuk ve Genç Odası ürünlerimizin hiç birinde kanserojen madde içeren ürünleri kullanmıyoruz.
Kalitesiz hammadde ile Formaldehid salınımı oldukça fazla olduğundan çocuklarımızın ve hepimizin sağlığına zarar vermektedir.

Formaldehid Nedir, Zararları Nelerdir ?

Formaldehidin gaz salınımı fiziksel bir çok zararı söz konusudur. Bir çok sektörde kullanılan ve özellik ile Bebek, Çocuk ve Genç Odalarının hammaddesi olarak kullanılan Sunta ve MDF
ürünlerinde bu hammadde kullanıldığında ise gözlerde kaşıntı, sulanma ve kızarıklık göstermeye sebep olur.
Solunum yollarında ise burun tıkanıklığı, Boğazda yanma ve acı hissi yapar, Mide bulantısı uyuklama etkileri de söz konusudur. Özellikle astım gibi rahatsızlıkları olan insanları
çok daha fazla hissettirerek astım krizi ve kaşıntı gibi etkileride Formaldehidin etkileri arasında öncülük etmektedir.

Kanserojen madde olmasından ötürü Formaldehit’in kanseri tetikleyen oldukça yüksek bir riski söz konusudur. Özellikle uzmanlarca yapılan araştırmalarda sıcak ev ortamlarında
nem ve ısı ne kadar yüksek olur ise Formaldehit’in havaya salınımı da o derece yüksek olmaktadır. Çocuklarımızın sıcak ortamları bunu en çok ortaya çıkartan sebeplerdir.
Kimyasal olarak solunum yolu ile etki eden bu madde ile yeni doğan bebeklerimiz
için çok yüksek risk taşımaktadır. Yeni alınan tüm Bebek, Çocuk ve Genç Odası ürünlerinde ilk olarak dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır.

Daha önce yasaklanması planlanan bu madde bazı nedenlerden ötürü kullanımına hala devam edilmektedir. Özellikle mobilya ürünlerinde maliyeti daha düşürmek adına kullanılmaktadır.

Neden Formini Ürünleri ?

Bebek, Çocuk ve Genç Odaları üretiminde gelecek nesillerimizin sağlığı için kaliteli hammadde ile üretiyoruz. Formini ailesi olarak gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın
sağlığı için Bebek, Çocuk ve Genç Odası ürünlerimizde maliyeti düşürmekten önce onların sağlığı için kesinlikle kanserojen madde içermeyen E1 suntalem ürünleri kullanmaktayız.